|
Obecní úřad 353 941 127 | Kancelář starosty 353 941 289 | Facebook obec Kyselka

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec Kyselka > Aktuality > Nové mapování v Radošově - Úvodní jednání s vlastníky pozemků

Nové mapování v Radošově - Úvodní jednání s vlastníky pozemkůDatum konání:
31.3.2017

Obnova katastrálního operátu novým mapováním v katastrálním území Radošov u Kyselky obce Kyselka.

Úvodní jednání s vlastníky pozemků proběhne dne 31. března 2017 v obecním kině v Kyselce v 19 hodin.

Občany obce, ale i další bude zajímat, co mapování pro ně přináší v praxi. Pro občany nejdůležitější etapou celého procesu mapování je etapa tzv. „zjišťování průběhu hranic". Ti, kteří jsou vlastníky pozemků by měli vědět, že zúčastnit se zjišťování průběhu hranic osobně na základě pozvánky katastrálního pracoviště je v jejich osobním zájmu. Zjišťování hranic provádí komise, jejímž předsedou je pracovník Katastrálního úřadu – komisi tvoří pracovníci katastrálního úřadu, zástupci obce a dalších orgánů. Při zjišťování hranic se rozlišují hranice vlastnické, hranice druhů pozemků, popřípadě rozhraní způsobu využití nemovitostí, obvody budov a vodních děl, hranice katastrálního území a hranice územní správní jednotky. Komise prověřuje i další údaje, které jsou obsahem katastru, a to údaj o vlastníku, druh pozemku, způsob a využití pozemku a typ a způsob využití stavby, popisné číslo budovy nebo evidenční číslo, místní a pomístní názvy a další prvky polohopisu.

Podle zaznamenaného a zaprotokolovaného výsledku zjišťování průběhu hranic bude následně provedeno zaměření. Měření bude pro občany zdarma. Zaměřeny budou lomové body hranic. Ze souřadnic těchto lomových bodů hranic budou vypočítány nové výměry pozemků. Je však nezbytné ještě zdůraznit, že tyto nové výměry pozemků budou zavedeny do nově vzniklé (platné) evidence katastru nemovitostí. Po zaměření bude vyhotovena digitální katastrální mapa – výsledek činnosti mapování. Proto je tak důležité být u „svého" zjišťování průběhu hranic.

Novým mapováním se tedy docílí toho, že na území obce (katastrálního území Radošov u Kyselky) bude jeden druh katastrální mapy a bude v digitální podobě. Digitální katastrální mapa zvýší určitě pohodlí pro její další využití.

Za Katastrální pracoviště Karlovy Vary se zúčastní ředitel Ing. Libor Tomandl a pracovníci, kteří se budou na mapování podílet

Těšíme se na Vaši návštěvu !

Leták k mapování

 

 

                                                                                                Aleš Labík - starosta obce Kyselka

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.