Úvod > Obec Kyselka > Aktuality > Mezinárodní mistrovství ČR v trialu

29.7.2018

Trial Kyselka 2018 - 28.7. - 29.7.2018

PLAKAT 2018_mm2.jpg

Poslední červencový víkend 28.7. - 29.7. 2018 se v Kyselce koná Mezinárodního mistrovství ČR v trialu. Kyselský pořadatelský tým organizuje mistrovský podnik, bez přerušení, již po třinácté. Soutěž se odehrává na okraji obce Kyselka a v okolí kempu Ontario, kde je situováno zázemí celé soutěže. Soutěží se každý den samostatně, start prvního jezdce v sobotu 28.7.2018 bude v 11. hodin a v neděli 29.7.2018 v 10.hodin. Start bude u pódia v kempu a jezdci se pak vydají zdolávat deset kontrolních úseků, kde překonávají různě náročné a často i extrémní přírodní překážky. Tento okruh musí každý jezdec absolvovat třikrát a současně dodržet celkový časový limit, který je pro Kyselku stanoven na šest hodin pro každého jezdce. Trial je velmi fyzicky a technicky náročný sport s důrazem na vytrvalost, soustředěnost, a ze všeho nejdůležitější je dokonalé splynutí člověka s motocyklem.
Diváci se mohou těšit na nelítostný souboj loňského mistra republiky Martina Matějíčka a mnohonásobného mistra republiky z let předchozích, Martina Křoustka, který se v letošním roce úspěšně snaží opět obsadit trialový trůn. Kyselská trať je velmi technická a doktorské jízdě Martina Křoustka vždy vyhovovala, tak uvidíme, komu to tentokrát lépe sedne.
Díky systematické práci s dětmi a mládeží se daří českému trialu získávat nové talenty a diváci se tak mohou těšit na kvalitní výkony i v nižších soutěžních kategoriích. Zajímavá podívaná je i na jezdce kategorie HOBBY a ŽÁCI, kteří sice nemají takové jezdecké umění, jako vyšší kategorie, a vysokým kamenům se spíše vyhýbají, ale mají obrovské odhodlání dostat se za každou cenu do cíle závodu.
Trial je jediná motocyklová disciplína, kdy mohou diváci sledovat jezdce z bezprostřední blízkosti a mohou spontálně ocenit výkony jezdců. Tradičně je připraveno bohaté občerstvení v kempu Ontario i na soutěžním okruhu, kde bude možné doplnit energii z pravé vojenské polní kuchyně. Každý den proběhne slavnostní vyhlášení vítězů a sobotní večer zpestří malý hudební doprovodný program.
Stejně jako v předchozích letech budou u této příležitosti vyrobeny originální trička s motivem Kyselského trialu. Trička si postupně vysloužila i jistou sběratelskou hodnotu, což nás velmi těší a věřím, i letos budete spokojeni. Těšíme se na vysokou účast českých i zahraničních jezdců a na velké množství diváků. Vstup je zdarma. Za organizační tým Aleš Labík