|
Obecní úřad 353 941 127 | Kancelář starosty 353 941 289 | Facebook obec Kyselka

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec Kyselka > Aktuality > Povinné revize kotlů na tuhá paliva

Povinné revize kotlů na tuhá palivaDatum konání:
26.10.2016
Datum ukončení:
4.11.2016

kotel.jpgPotřebujete revizi na kotel a nemůžete nikoho sehnat?   To je realita dnešních dnů. Obec Kyselka Vám pomůže a ještě ušetříte !

Máme dojednanou spolupráci se společností zajišťující revize kotlů, případně krbových kamen, na tuhá paliva. V případě většího zájmu firma zajistí více techniků, tak abychom společně uspokojili požadavky občanů a umožnili splnit zákonnou povinnost. A to vše za zvýhodněnou cenu.

Zájemci o zprostředkování revize se mohou hlásit přímo na telefonu starosty: 725 051 065 nebo na e-mail: starosta@obeckyselka.cz. Nahlašte Jméno, adresu, kontakt, značku a typ kotle. Jakmile bude nashromážděno dostatečné množství zájemců, upřesníme termín provádění revizí a případně další podrobnosti. V případě hromadné slevy se bude cena za jednu revizi pohybovat okolo 1000 Kč.

Povinnost revize kotlů na pevná paliva vyplývá to ze zákona o ochraně ovzduší, podle kterého každý majitel či provozovatel kotle na pevná paliva je povinen si do konce roku 2016 nechat zkontrolovat technický stav kotle a mít o tom doklad. Sankcí za neplnění je pokuta. Kontroly a revize kotlů smí provádět pouze odborně způsobilá osoba proškolená výrobcem daného kotle.

Konkrétně se v § 17 odst. 1 písm. h) zákona o ochraně ovzduší uvádí, že provozovatel spalovacího stacionárního zdroje na pevná paliva o jmenovitém tepelném příkonu od 10 do 300 kW včetně, který slouží jako zdroj tepla pro teplovodní soustavu ústředního vytápění, je povinen provádět jednou za dva kalendářní roky revizi kotle. Revize musí být provedena prostřednictvím osoby, která byla proškolena výrobcem spalovacího stacionárního zdroje a má od něj udělené oprávnění k jeho instalaci, provozu, údržbě a kontrole technického stavu zdroje. Doklad o kontrole musí být předložen na vyžádání obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností. Dokladem je potvrzení, že je kotel instalován, provozován a udržován v souladu s pokyny výrobce a zákonem o ochraně ovzduší. První kontrola technického stavu a provozu zdroje musí být provedena do 31. prosince 2016. Pokud provozovatel kotle neprovede jednou za dva roky kontrolu technického stavu a provozu kotle nebo nepředloží na vyžádání obecnímu úřadu potvrzení o provedení kontroly, vystavuje se riziku uložení pokuty do výše 20 000 Kč pro fyzickou osobu nepodnikající nebo do výše 50 000 Kč pro podnikající fyzickou nebo právnickou osobu.


Komentáře


 • 31. 10. 2016 11:39
  Martin
  Dotaz k technikům

  Dobrý den, dá se použít i některý z techniků v tomto seznamu? Děkuji http://kalkulackaenergie.com/seznam-techniku-pro-revizi-kotlu-na-tuha-paliva/


 • 20. 12. 2016 0:22
  Johna556
  Cheap goods

  whoah this blog is fantastic i really like studying your articles. Keep up the good paintings! You understand, many individuals are looking around for this info, you could aid them greatly. gekebfdckaaa


Přidat komentář