Úvod > Obec Kyselka > Aktuality > Cestovatelská přednáška "Putování východním Tibetem" a " Království Bhutan"

Cestovatelská přednáška "Putování východním Tibetem" a " Království Bhutan"

7.4.2017

Putovani vych tibetem_2017.jpgKyselka se zařadila mezi oblíbená místa Čestmíra Lukeše, který se  k nám rád vrací se svým jedinečným vyprávěním nejen o horách, ale také o lidech, které potkal. Mystická atmosféra jeho přednášek si v Kyselce našla mnoho příznivců.

Čestmír Lukeš, Čech žijící ve Švýcarsku, procestoval mnoho zemí. Je motivujícím horolezcem, cestovatelem, fotografem a tak trochu filozofem. 35 let šplhá po horách světa. Absolvoval devět expedic do Karakoramu a Himaláje. Další horolezecké a cestovatelské expedice do Alžíru, USA, bývalého SSSR,
Egypta, Ťan Šanu, Čadu, Nigeru, Grónska, Antarktidy, Ohňové země atd. Miluje tibetský národ a jeho zemi. Aktivně se zasazuje v boji o práva Tibetu. Deset let organizoval v Interlakenu Diaforum Bergwelt, kterého se účastnili přední evropští horolezci. Publikuje v řadě časopisů (v České republice Lidé a země, Koktejl atd.), natočil také několik filmů. Své zážitky a pocity shrnul v knize příznačného jména Žij své sny, která vyšla v německém, anglickém a českém jazyce. Mnoho let pořádá u nás i v zahraničí přednášky jak pro veřejnost, tak pro řadu velkých firem. Jeho přednášky nechybí na nejznámějších festivalech a setkáních milovníků hor. Čestmír Lukeš se kromě propagace Tibetu věnuje i průvodcovství německy mluvících klientů po horách a lezeckých trasách v České republice, na Slovensku a v Alpách.