|
Obecní úřad 353 941 127 | Kancelář starosty 353 941 289 | Facebook obec Kyselka

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Informační servis v mobilu

Informační servis v mobilu

Komunikujte se svou obcí moderně, registrace je zdarma.

mobisys-mobil-768-0_0.jpg

Naše obec udělala další krok ke zlepšení komunikace mezi radnicí a občany zavedením nového informačního systému MOBISYS. Služba je pro občany zcela zdarma.

Platforma MOBISYS byla speciálně vyvinuta pro obce s cílem umožnit jim provozovat obecní informační servis, který bude doručován formou zpráv na mobilní telefony občanů obce. Modernost této služby spočívá především v mobilní aplikaci MojeObec, která je občanům k dispozici zcela zdarma v obchodu Google Play a App Store. Skrze tuto aplikaci mají občané možnost přijímat informační servis nejen ze své vlastní obce, ale případně také z dalších obcí dle zájmu. Aplikace ovšem umožňuje oboustrannou komunikaci a občané tak nově získávají možnost se zapojit do dění své obce pomocí tzv. hlášení, skrze které mohou radnici informovat o obecních problémech. Balíček služeb aplikace doplňuje přehled nejdůležitějších kontaktů spojených s obcí, např. kontakty na obecní a stavební úřad, popř. tísňové a poruchové linky. Aplikace MojeObec je v současnosti k dispozici pro všechny chytré mobilní telefony, tzv. smartphones, s operačním systémem Android a iOS (iPhone).
Pro občany, kteří stále používají klasické mobilní telefony, má služba k dispozici řešení ve formě zasílání informačního servisu obce pomocí klasických SMS zpráv. Občané tak nepřijdou o informační servis, ale vzhledem k omezeným možnostem těchto telefonů nebudou moci využívat dalších služeb (hlášení, obrázky ve zprávách a omezení počtu znaků zpráv.

Jak tedy službu začít využívat ?

1. Mám chytrý telefon (Apple nebo Android)

Stáhněte si aplikaci MojeObec. V případě telefonu iPhone z internetového obchodu App Store, a pokud vlastníte telefon s operačním systémem Android, tak z internetového obchodu GooglePlay. Při prvním spuštění aplikace Vám bude nabídnuta registrace ktzv. domovské obci a jejím informačním kanálům. Volba domovské obce je velmi důležitá, neboť občané mají možnost podávat hlášení pouze ve své domovské obci. Dále registrace nabízí možnost připojit se k informačním kanálům ostatních obcí. Jakmile občan  potvrdí svůj výběr kliknutím na tlačítko " registrace služby", je služba plně aktivní.
Po dokončení registrace je uživatel přesměrován na úvodní stránku své obce - stránku HOME, a dále jsou mu k dispozici stránky Zprávy, Hlášení a Nastavení. Uživatelské rozhraní aplikace je dostatečně přehledné a intuitivní, ale pokud by snad uživatel přece jenom potřeboval pomoci, je mu na každé jednotlivé stránce k dispozici nápověda.

Výhody mobilní aplikace

Zprávy od vedení obce - neomezeně dlouhý text
Obrázky ve zprávách
Důležité informace o obci - Kontakty, Úřední hodiny
Podávat hlášení vedení obce - Odeslání textu, Odeslání obrázku, Vedení města Vás může přes aplikaci informovat o řešení podaného hlášení

2. Mám klasický mobilní telefon bez připojení na internet

Majitelé klasických mobilních telefonů se ke službě mohou registrovat pomocí unikátního registračního kódu, který je nutné zaslat formou SMS z mobilního telefonu občana na telefonní číslo:

+420 777 080 880

Registrační kód má pro informační kanál “Obecní zpravodajství” podobu

REG_KYSELKA_OBZ    ( znak"_" nahraďte mezerou )

Výhody klasické SMS registrace

Zprávy od vedení obce - Text omezen na 160 znaků
 
Návody ke stažení (*.pdf)

Další informace je možné čerpat ze stránek Mobisys.