|
Obecní úřad 353 941 127 | Kancelář starosty 353 941 289 | Facebook obec Kyselka

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Obec Kyselka > Aktuality > Masopustní průvod 2019

Masopustní průvod 2019Datum konání:
9.3.2019

masopust 2019.jpgSDH Kyselka a obec Kyselka srdečně zve občany do masopustního průvodu 9. 3. 2019. Sraz je ve 14 hodin u panelových domů v Kyselce. Po procházce naší obcí zakončíme průvod v oblíbené Hospůdce U lávky.  Masopustní tradice je spojena s průvody maskovaných lidí a byla jakýmci klínem mezi Vánocemi a Velikonocemi. Předkové si na bujaré veselí velmi potrpěli, což se tehdy poněkud nelíbilo církvi. Masopust byl ovšem v té době nesrovnatelně hlučnější a rozpustilejší než-li je dnes. Veselil se bohatý i chudý, pán i sluha, mistr i tovariš. Jedli se masopustní šišky a koblížky, tančilo se a zpívalo. V dnešní době čeká masopustní průvod pouze několik tradičních zastávek, kde jsou účastnící bohatě pohoštěni. Budeme rádi, když se ktéto tradici a starému zvyku přidají i ostatní lidé. A to ať již v průvodu nebo jako hostitel při trase. Těšíme se na vaši účast.

Aleš Labík


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů