Úvod > Obec Kyselka > Aktuality > Pět nocí u Freddyho

5.11.2023

5. 11. 2023 od 19:30 h - Kino Kyselka - www.obeckyselka.cz/rezervace

U23035-poster-wrcWIZ.jpg105 min / USA / 2023 / Horor / Nevhodné do 12 let

V kůži Mika (Josh Hutcherson), hlavního hrdiny Pěti nocí u Freddyho, byste určitě být nechtěli. Sám pečuje o desetiletou sestru Abby a dosud se nevyrovnal s neobjasněným zmizením dalšího sourozence před více než deseti lety. Čerstvě bez práce a s perspektivou, že přijde o Abbyino opatrovnictví, přijme práci nočního hlídače v uzavřené pizzerii Freddyho Fazbeara. Na první pohled se to může zdát jako pohodová a nenáročná práce, jenže Mike záhy zjistí, že Freddyho restaurace skrývá četná překvapení a že většina z nich není ani trochu příjemná. Nevysvětlitelné události, do nichž se Mike zaplétá čím dál víc, ho postupně zavedou situace, která připomíná tu nejděsivější noční můru, jakou si můžete představit. Zdánlivě nudná šichta se tak mění v boj o život, ve kterém soupeř nehraje ani trochu podle pravidel. Scott Cawthon, tvůrce úspěšných videoher, stvořil v roce 2014 herní fenomenón na základě velmi jednoduché premisy, když z na první pohled roztomilých loutek stvořil monstra, která šla hráčům po krku. Ze hry Five Nights At Freddy´s a jejích pokračování se stal obrovský fenomén, jehož si pochopitelně všimli i filmaři. Práva nakonec získal Jason Blum, majitel hororového molochu Blumhouse, který si Scotta Cawthona získal především tím, že chtěl, aby filmaři především mysleli na fanoušky původních her. „Kdyby nebylo lidí, kteří té hře od začátku věřili a hráli ji, nebyl by ani film. Především oni by si ho proto měli užít,“ říká Cawthon.