|
Obecní úřad 353 941 127 | Kancelář starosty 353 941 289 | Facebook obec Kyselka

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Obec Kyselka > Aktuality > Kyselka – revitalizace veřejné zeleně

Kyselka – revitalizace veřejné zeleněDatum konání:
25.10.2020
Datum ukončení:
30.11.2020

Kyselka – revitalizace veřejné zeleně

V současné době probíhá realizace akce „Kyselka – revitalizace veřejné zeleně“. Tuto velmi přínosnou akci pro vzhled naší obce můžeme uskutečnit díky úspěchu v soutěži Vesnice roku 2019, kdy jsme získali Zelenou stuhu jako nejlepší obec z Karlovarského kraje v oblast péče o přírodní a kulturní hodnoty veřejného prostoru a krajiny. Postoupili jsme tak do celostátního kola, kde jsme se umístili na skvělém třetím místě. Kromě skvělého pocitu za dobře odvedenou práci jsme získali poukaz na realizaci projektu v rámci Národního programu Životního prostředí v hodnotě až 500 tisíc korun. A kam jinam investovat než do veřejného prostoru. Zaznamenali jsme jak z řad občanů, tak i z řad zastupitelů, přání na více květinových záhonů. Květinové záhony jsou skutečně trendem dnešní doby a proto jsme nechali zpracovat projekt od uznávané zahradní a krajinářské architektky Ing. Mileny Novákové Ph.D. Výsledný komplexní projekt se týká čtyř lokalit: PARK – výsadba stromů a trvalkové záhony, POMNÍK  - výsadba trvalkových záhonů a cibulovin, U OBECNÍHO ÚŘADU  - výsadba stromů, CESTA U ŠKOLY – výsadba stromů.        

DSC_1217.JPG DSC_1244.JPG DSC_1246.JPG

DSC_1348.JPG DSC_1351.JPG DSC_1352.JPG

02.2   SITUACE - PARK 500_1.jpg 03   SITUACE - POMNÍK 200_1.jpg 04   SITUACE - U URADU 200_1.jpg 05   SITUACE -  CESTA U SKOLY 200_2.jpg

Prioritou navržených úprav je výsadba alejových stromů a výsadba trvalkových záhonů ve dvou lokalitách včetně výsadby cibulovin v travnaté ploše u památníku. Vedle výsadby je ještě navrženo ošetření dvou solitérních stromů. Aby mohly být na zvolených lokalitách vysazeny nové alejové stromy je navrženo i odstranění pařezů po odstraněných suchých a poškozených stromů. Celkem bude vysazeno 18 listnatých stromů, 7 jehličnatých, 1260 trvalek, 3780 cibulovin. Stromy v celkovém množství 25 ks jsou navrženy ve velikosti obvodu kmene 14 - 16 cm - listnaté a jehličnany s výškou min 1,2 m. Trvalkový záhon v parku bude obsahovat sortiment 30 druhů trvalek a 6 druhů cibulovin. Jedná se druhově bohatou směs, která je středně vysoká až vyšší. Je velmi atraktívní pro svou barevnost, kdy jsou použity i směsi s barevným olistěním. Záhon u pomníku bude obsahovat sortiment 25 druhů trvalek a 6 druhů cibulovin. Druhově bohatá směs barevně laděná do fialovomodrých tónů evokujících letní noční oblohu. Směs je středně vysoká. Struktura trvalkového záhonu bude zajímavá i na podzim, rovněž i v zimě. Směs obsahuje mnoho aromatických rostlin, které jsou lákavé i pro hmyz. Voňavé levandule, šalvěj, mateřídouška, agastache a další. Na základě výběrového řízení se zhotovitelem akce stala společnost H-REKULTIVACE, a. s., Chomutov. Myslím, že se máme na co těšit, až to všechno rozkvete.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů