|
Obecní úřad 353 941 127 | Kancelář starosty 353 941 289 | Facebook obec Kyselka

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Obec Kyselka > Aktuality > Kyselka – revitalizace veřejné zeleně

Kyselka – revitalizace veřejné zeleněDatum konání:
25.10.2020
Datum ukončení:
30.11.2020

Kyselka – revitalizace veřejné zeleně

V současné době probíhá realizace akce „Kyselka – revitalizace veřejné zeleně“. Tuto velmi přínosnou akci pro vzhled naší obce můžeme uskutečnit díky úspěchu v soutěži Vesnice roku 2019, kdy jsme získali Zelenou stuhu jako nejlepší obec z Karlovarského kraje v oblast péče o přírodní a kulturní hodnoty veřejného prostoru a krajiny. Postoupili jsme tak do celostátního kola, kde jsme se umístili na skvělém třetím místě. Kromě skvělého pocitu za dobře odvedenou práci jsme získali poukaz na realizaci projektu v rámci Národního programu Životního prostředí v hodnotě až 500 tisíc korun. A kam jinam investovat než do veřejného prostoru. Zaznamenali jsme jak z řad občanů, tak i z řad zastupitelů, přání na více květinových záhonů. Květinové záhony jsou skutečně trendem dnešní doby a proto jsme nechali zpracovat projekt od uznávané zahradní a krajinářské architektky Ing. Mileny Novákové Ph.D. Výsledný komplexní projekt se týká čtyř lokalit: PARK – výsadba stromů a trvalkové záhony, POMNÍK  - výsadba trvalkových záhonů a cibulovin, U OBECNÍHO ÚŘADU  - výsadba stromů, CESTA U ŠKOLY – výsadba stromů.        

DSC_1217.JPG DSC_1244.JPG DSC_1246.JPG

DSC_1348.JPG DSC_1351.JPG DSC_1352.JPG

02.2   SITUACE - PARK 500_1.jpg 03   SITUACE - POMNÍK 200_1.jpg 04   SITUACE - U URADU 200_1.jpg 05   SITUACE -  CESTA U SKOLY 200_2.jpg

Prioritou navržených úprav je výsadba alejových stromů a výsadba trvalkových záhonů ve dvou lokalitách včetně výsadby cibulovin v travnaté ploše u památníku. Vedle výsadby je ještě navrženo ošetření dvou solitérních stromů. Aby mohly být na zvolených lokalitách vysazeny nové alejové stromy je navrženo i odstranění pařezů po odstraněných suchých a poškozených stromů. Celkem bude vysazeno 18 listnatých stromů, 7 jehličnatých, 1260 trvalek, 3780 cibulovin. Stromy v celkovém množství 25 ks jsou navrženy ve velikosti obvodu kmene 14 - 16 cm - listnaté a jehličnany s výškou min 1,2 m. Trvalkový záhon v parku bude obsahovat sortiment 30 druhů trvalek a 6 druhů cibulovin. Jedná se druhově bohatou směs, která je středně vysoká až vyšší. Je velmi atraktívní pro svou barevnost, kdy jsou použity i směsi s barevným olistěním. Záhon u pomníku bude obsahovat sortiment 25 druhů trvalek a 6 druhů cibulovin. Druhově bohatá směs barevně laděná do fialovomodrých tónů evokujících letní noční oblohu. Směs je středně vysoká. Struktura trvalkového záhonu bude zajímavá i na podzim, rovněž i v zimě. Směs obsahuje mnoho aromatických rostlin, které jsou lákavé i pro hmyz. Voňavé levandule, šalvěj, mateřídouška, agastache a další. Na základě výběrového řízení se zhotovitelem akce stala společnost H-REKULTIVACE, a. s., Chomutov. Myslím, že se máme na co těšit, až to všechno rozkvete.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Projekt:

Podpora kulturní a společenské činnosti v obci Kyselkalogo-mas-bez-pozadi_20210907142317380.png

eu.jpgPRV_logo.jpg

Logo_leader.JPG

Projekt byl spolufinancován z Programu rozvoje venkova na období 2014 - 2020 iniciativy LEADER (CLLD) administrované prostřednictvím MAS Krušné hory o.p.s.

Logo KK_2021_2.jpgKarlovarský kraj podpořil projekty:

Podpora obnovy a využití kulturních památek

Kostel sv. Václava  Radošov - Obnova krovu lodi – III. etapa


  Podpora aktivit v cestovním ruchu v KK KK

"Naučná stezka Kyselka - Radošov"


Podpora jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí KK

Pořízení nového dopravního automobilu pro JSDH Kyselka


Podpora rozvoje cyklistické infrastruktury v KK

"Umístění stavby Cyklostezka Ohře - Kyselka - 2021 - část Radošov - Ostrov"


Podpora územně plánovací činnosti obcí KK

"Územní studie Kyselka - rekreační zóna u Radošovského mostu"


Program obnovy venkova "Vodovodní přípojka do volnočasového areálu"

____________

Prevence proti suchu

"Arboristické ošetření stromů v roce 2020"

____________

Rozšíření systému separace odpadů - Obec Kyselka

CZ_VE_B_C.jpg

Kino v obci Kyselka, hospodaření s dešťovou vodou. Projekt spolufinbancován Evropskou unií - Fondem soudružnosti v rámci OPŽP.Publicita plakát A3 (003)_1 - kopie.jpg