|
Obecní úřad 353 941 127 | Kancelář starosty 353 941 289 | Facebook obec Kyselka

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Obec Kyselka > Aktuality > Masopustní průvod 2019

Masopustní průvod 2019Datum konání:
9.3.2019

masopust 2019.jpgSDH Kyselka a obec Kyselka srdečně zve občany do masopustního průvodu 9. 3. 2019. Sraz je ve 14 hodin u panelových domů v Kyselce. Po procházce naší obcí zakončíme průvod v oblíbené Hospůdce U lávky.  Masopustní tradice je spojena s průvody maskovaných lidí a byla jakýmci klínem mezi Vánocemi a Velikonocemi. Předkové si na bujaré veselí velmi potrpěli, což se tehdy poněkud nelíbilo církvi. Masopust byl ovšem v té době nesrovnatelně hlučnější a rozpustilejší než-li je dnes. Veselil se bohatý i chudý, pán i sluha, mistr i tovariš. Jedli se masopustní šišky a koblížky, tančilo se a zpívalo. V dnešní době čeká masopustní průvod pouze několik tradičních zastávek, kde jsou účastnící bohatě pohoštěni. Budeme rádi, když se ktéto tradici a starému zvyku přidají i ostatní lidé. A to ať již v průvodu nebo jako hostitel při trase. Těšíme se na vaši účast.

Aleš Labík


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů