Úvod > Obec Kyselka > Aktuality > Festivalový film „NEJHORŠÍ ČLOVĚK NA SVĚTĚ“ uvidí diváci v Kyselce

Festivalový film „NEJHORŠÍ ČLOVĚK NA SVĚTĚ“ uvidí diváci v Kyselce

24.8.2021

Festivalový film „NEJHORŠÍ ČLOVĚK NA SVĚTĚ“ uvidí diváci v Kyselce

FIM FESTIVAL 2021.jpgTaké v letošním roce budou moci milovníci stříbrného plátna sledovat během 55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech festivalové snímky nejen v krajském městě, ale i v dalších pěti kinech v regionu. V Kyselce, v Domě kultury Ostrov, v kině Alfa v Sokolově, v kině Svět v Chebu a ve Slavii v Mariánských Lázních a to v úterý 24. srpna 2021. Kino Kyselka promítá od 19 hodin za festivalové vstupné 80 Kč.

Brzy třicetiletá Julie stále hledá své místo ve světě a experimentuje, zatímco její starší přítel Aksel by se rád usadil a začal novou životní etapu. Věci se zkomplikují, když zvídavá Julie pronikne na večírek, na kterém potká mladého a okouzlujícího Eivinda... Film na pomezí dramatu a komedie vypráví vtipně, pravdivě a s citem o vztazích a životě v době, kdy můžeme mít téměř nekonečné možnosti, a přesto si připadat jako nejhorší člověk na světě. Za hlavní roli v diváckém hitu festivalu v Cannes si Renate Reinsve odnesla cenu pro Nejlepší herečku. (Aerofilms)

Režie: Joachim Trier / Hrají: Renate Reinsve, Anders Danielsen Lie, Maria Grazia Di Meo, Hans Olav Brenner, ad.