Úvod > Obec Kyselka > Aktuality > Vymítač ďábla: Znamení víry

26.11.2023

26. 11. 2023 od 19:30 h - Kino Kyselka - www.obeckyselka.cz/rezervace

U23032-poster-eLQjbo.jpg111 min / USA / 2023 / Horor / Přístupný od 15 let

Příběh nového Vymítače ďábla začal na Haiti, kde fotograf Victor (na Oscara nominovaný Leslie Odom, Jr.) přišel před dvanácti lety v důsledku katastrofálního zemětřesení o těhotnou manželku. Naštěstí se podařilo zachránit novorozenou dcerku Angelu, o kterou se Victor od té doby vzorně stará. Absolutně ho proto vykolejí, když se jednoho dne Angela nevrátí domů ze školy. Zmizela společně se spolužačkou Katherine v lese za městem a zoufalí rodiče, policisté, vojáci a dobrovolníci po nich marně pátrají. Třetího dne se stane zázrak. Dezorientované a vyčerpané dívky se objeví na malé farmě, daleko od místa, kde zmizely. Bezmeznou radost však záhy vystřídá narůstající znepokojení. Po důkladném lékařském vyšetření jsou sice Angela i Katherine označeny za zcela zdravé, jejich chování ale naznačuje, že si z toho, co prožily, odnesly víc než jen nepříjemnou vzpomínku. Zkušený exorcista by na první pohled poznal, že jsou obě dívky posedlé. Victor je ale pragmatik, který na peklo ani nebe nevěří, dokud ho nezažije na vlastní kůži. Tou dobou už ale může být pozdě. Pro všechny. Spojení s původním Vymítačem ďábla představuje ve filmu oscarová herečka Ellen Burstyn, která v původním filmu hrála matku, jež se s pomocí profesionálního exorcisty pokusila zachránit svou dceru. Teď se snaží předat Victorovi nabyté zkušenosti pro strhující finále filmu. Nejen tímhle způsobem se režisér David Gordon Green snaží vzdát poctu původnímu filmu. „Nechtěli jsme natočit horor plný počítačových triků, Držíme se co nejvíc v reálu, maximum triků vzniká přímo v kameře. Tehdy to fungovalo skvěle a mohlo by i teď,“ slibuje tvůrce.